Gdzie szukać okularów – stacjonarnie czy online?

Gdzie szukać okularów – stacjonarnie czy online?

O wadach wzroku można powiedzieć, że są plagą naszych czasów.

Dotykają zarówno dzieci czy nastolatków, jak i osoby dorosłe. Jeszcze do niedawna słabszy wzrok kojarzono głównie z seniorami, dzisiaj problem wydaje się powszechny przede wszystkim z uwagi na wielogodzinną pracę przy komputerze, spędzanie wolnego czasu na graniu w gry wideo lub przyjmowanie nieodpowiedniej postawy w szkole czy podczas odrabiania lekcji.

Regularne badania wzroku pozwalają wykryć nawet najmniejsze wady czy niepokojące odchylenia od normy. Nie warto zatem ich unikać, gdyż są bezbolesne, a mogą poprawić komfort naszego codziennego życia. W przypadku dzieci badanie wzroku najczęściej przeprowadzane jest przy okazji corocznego bilansu zdrowia, dorośli najczęściej odwiedzają okulistę podczas badań kontrolnych medycyny pracy. To właśnie wówczas otrzymujemy diagnozę wady oraz receptę na konkretne okulary. I tutaj pojawia się dylemat: kupić je stacjonarnie czy przez Internet?

Okulary w sklepie stacjonarnym

Musimy pamiętać, że w odróżnieniu od okularów-zerówek stosowanych głównie w celach estetycznych, okulary korekcyjne są wyrobem medycznym. Oznacza to, że nie powinniśmy kupować ich na własną rękę, a jedynie wtedy, gdy rzeczywiście są nam potrzebne. Okulary korekcyjne są wyrobem medycznym i są dostępne na receptę. Wypisanie recepty poprzedza badanie wzroku, podczas którego można ustalić wadę wzroku oraz jej stopień. Dzięki temu można skutecznie dobrać moc soczewek.

W profesjonalnych salonach optycznych można wykonać badanie wzroku, dzięki któremu oszczędzamy zarówno pieniądze, jak i czas – nie musimy dodatkowo iść do gabinetu lekarskiego, a samo badanie dostępne jest za darmo lub w bardzo atrakcyjnej cenie, jeżeli później zdecydujemy się kupić okulary. Ponadto w salonie możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy optyka, który dobierze nam właściwe oprawki. W salonie możemy przymierzyć różne rodzaje oprawek, sprawdzić, które podobają nam się najbardziej i czy dobrze w nich wyglądamy. Okulary kupowane stacjonarnie mogą zostać indywidualnie dopasowane do kształtu twarzy.

Gdzie szukać okularów – stacjonarnie czy online?

Okulary w sklepie online – czy to dobry pomysł?

W Internecie kupujemy większość towarów niezbędnych do codziennego życia. W ten sposób możemy zamówić również okulary. Główną zaletą kupowania okularów online jest ogromny wybór oraz zdecydowanie niższe ceny. Jeżeli mieszkamy w mniejszym mieście lub na wsi, możemy mieć problem z wyborem takich oprawek, które szczególnie nam się podobają – w sklepach internetowych zaś mamy do wyboru tysiące modeli. Zakupy możemy zrobić w dogodnym dla siebie czasie, przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. W Internecie możemy także skorzystać z atrakcyjnych promocji i dzięki temu sporo zaoszczędzić. Należy jednak pamiętać o kupowaniu w sprawdzonych sklepach, które posiadają polską stronę internetową oraz dużą ilość pozytywnych opinii.

Obecnie okulary można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady, warto zatem wcześniej przemyśleć ten zakup. Chociaż zakupy w Internecie stają się coraz bardziej popularne, to jednak większość zakupów wciąż dokonywana jest w salonach stacjonarnych.