Co to jest system sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem w samochodzie?

Co to jest system sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem w samochodzie?

Coraz więcej samochodów posiada system klimatyzacji i ogrzewania powietrza, ale niewiele osób wie, co to właściwie jest.

W skrócie można powiedzieć, że jest to zaawansowana forma klimatyzacji, która pozwala na większą kontrolę temperatury w kabinie samochodu w każdych warunkach pogodowych. Oznacza to, że można temperaturę obniżyć w lecie oraz podnieść latem w sposób bardzo precyzyjny za pomocą elektronicznego panelu sterowania.

Co to jest system sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem w samochodzie?

Elektroniczny panel sterowania klimatyzacją możemy wymienić

Sama klimatyzacja stała się obecnie standardowym wyposażeniem niemal każdego nowego samochodu w sprzedaży. Ale im więcej płacisz za samochód, tym bardziej prawdopodobne jest, że posiadasz system klimatyzacji, który pozwoli dostosować temperaturę w kabinie do twoich potrzeb. Kontrola klimatu pozwala kontrolować ustawienie temperatury w samochodzie, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, masz zatem całkowitą dowolność ustawienia temperatury w kabinie według swoich preferencji. Ustawiasz temperaturę na panelu sterowania, a ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja samochodu działają, aby utrzymać tę temperaturę jak najlepiej.

Główna różnica między klimatyzacją a systemem sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją powietrza polega na tym, że ta ostatnia umożliwia pasażerom ustawienie żądanej temperatury, a system automatycznie utrzymuje tę temperaturę, gdy zmieniają się warunki na zewnątrz samochodu. Oprócz chłodzenia powietrza w kabinie, kolejną zaletą systemu klimatyzacji jest to, że może usuwać kondensację z powietrza wlatującego do samochodu, gdy na zewnątrz pada deszcz lub jest zimno, zmniejszając w ten sposób ryzyko zaparowania szyb.

W przeciwieństwie do klimatyzacji, która ma dość niejasne ustawienia temperatury, system kontroli klimatu pozwoli ci ustawić określoną temperaturę w kabinie samochodu z dokładnością do pół stopnia. Może się zdarzyć, że panel sterowania klimatyzacji ulegnie awarii. Naprawa elektroniki jest dość droga i nieopłacalna, możemy jednak na stronie zakupić oryginalny elektroniczny panel sterowania odpowiedni dla naszego modelu samochodu.