Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Kazimierz Dolny to piękne miasteczko turystyczne położone nad Wisłą, możemy cieszyć się tu spokojnym wypoczynkiem z dala od dużego miasta, Kazimierz jest miejscem gdzie czas płynie wolniej, możemy odpocząć w tutejszych kawiarenkach, spacerować po pięknych, wąskich uliczkach.

Sercem Kazimierza Dolnego jest rynek, gdzie znajdziemy wiele kawiarenek, restauracji, charakteryzuje się on bardzo ciekawą zabudową, wiele tutejszych kamienic pochodzi z XVII wieku.

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Pokoje i domki w Kazimierzu Dolnym

Nad Wisłą możemy spacerować tutejszym bulwarem, wybrać się na wycieczkę po Wiśle, po drugiej stronie Wisły znajduje się Janowiec z dobrze zachowanym zamkiem, nieopodal Kazimierza znajduje się także uzdrowisko Nałęczów. W Kazimierzu możemy liczyć na bardzo dobrą bazę turystyczną, noclegową. Możemy wynająć pokój w pensjonacie, w wielu tutejszych hotelach czy też wynająć domek jednorodzinny w ośrodku wypoczynkowym. Kazimierz sprzyja wycieczkom pieszym, możemy udać się także na wycieczkę rowerową, na uwagę zasługują wąwozy lessowe, które mają miejscami głębokość kilku metrów. Możemy zobaczyć charakterystyczne korzenie, które wiją się po ścianach wąwozów, jest to bardzo ciekawe miejsce warte odwiedzenia.

Nieopodal Kazimierza Dolnego znajduje się ośrodek wypoczynkowy Moje Miejsce Kazimierz, możemy skorzystać to z domków, w których znajdują się bardzo wygodne apartamenty z podwójnymi sypialniami, salonem oraz aneksem kuchennym. Możemy zatrzymać się tu dużą rodziną, wraz z przyjaciółmi, domki dostosowane są do sześciu osób. Do dyspozycji gości są także tarasy oraz duży teren rekreacyjny. Możemy skorzystać z boiska do piłki siatkowej, kortu tenisowego, zagrać w piłkę nożną. Czekają tu także atrakcji dla dzieci, które mogą skorzystać z placu zabaw, trampolin, drabinek wspinaczkowych czy piaskownicy. W środku możemy także wynająć rowery, udać się na wycieczkę po pięknej okolicy. Z ośrodka możemy szybko dojechać rowerem do Kazimierza Dolnego czy też Nałęczowa, udać się nad Wisłę czy też w wąwozy lessowe. Do środka możemy przyjechać ze zwierzętami, znajdziemy tutaj bezpieczny, bezpłatny parking.

Pokoje w ośrodku możemy rezerwować na stronie internetowej, szczegółową ofertę znajdziemy pod adresem https://www.mmresort.com/pokoje-kazimierz. W ośrodku możemy skorzystać także z jacuzzi, sauny, obiektów sportowych, jest to bardzo przyjazne miejsce, gdzie możemy wypocząć na łonie natury. Można zorganizować tu także firmowe imprezy integracyjne, szkolenia czy też warsztaty medytacji lub jogi.