Jakich narzędzi używają kaletnicy?

Jakich narzędzi używają kaletnicy?

Kaletnicy zajmują się wykonywaniem różnych akcesoriów skórzanych, mogą być to przykładowo paski do spodni jak również torebki czy też portfele.

Kaletnik powinien posiadać duże doświadczenie w pracy ze skórą, musi wiedzieć jakie rodzaje skóry należy dobrać do konkretnego wyrobu, w jakim sposób je farbować oraz zabezpieczyć. Kaletnicy często wykorzystują wiele narzędzi, które są charakterystyczne dla obróbki skóry, dzięki temu można zadbać o krawędzie, zaokrąglić, sprawić aby skóra nie strzępiła się podczas użytkowania.

Jakich narzędzi używają kaletnicy?

Wood slicker do obróbki brzegów wyrobów skórzanych

Kaletnik może wykonać dla nas przykładowo pasek, który będzie posiadał określoną grubość oraz długość, możemy dobrać także ilość otworów oraz odległości pomiędzy nimi. Dzięki temu uzyskamy produkt, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Możemy u kaletnika zamówić także portfel, określić ilość przegródek, jego wielkość czy też grubość. Kaletnik wykonuje wyroby z grubej skóry lub też z kilku warstw, jest to istotne aby uzyskać właściwą sprężystość, właściwości które pozwolą przykładowo zamykać portfel z grubej skóry. Jednym z narzędzi które często wykorzystuje kaletnik jest wood slicker, jest to często wykonany z drewna kołek, który służy do obróbki brzegów materiału. Dzięki temu odzyskujemy wypolerowane krawędzie, wówczas materiał się nie strzępi.

Obróbka brzegów jest jednym z ważnych etapów produkcji wyrobów skórzanych, wood slicker czyli narzędzie do wykończenia krawędzi skóry może posiadać zaokrąglowe rowki różnej szerokości, które dostosujemy do różnej grubości skóry. Posiadają one możliwość łatwego polerowania, każdy profesjonalny kaletnik korzysta z nich odrabiając materiał. Z pewnością sprawdza się bardzo dobrze zarówno w przypadku pasków jak również portfeli.

W sklepach internetowych, które oferują narzędzia i akcesoria dla kaletników dostępne są różne modele narzędzi do obróbki brzegów. Dzięki temu każdy kaletnik może wybrać odpowiedni dla siebie wood slicker – CraftPoint to firma która dostarcza wysokiej jakości narzędzia, które nie tylko pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości produktów ale również są praktyczne oraz wygodne w użytkowaniu.