Podgrzewacze wody – nowoczesne, ekologiczne i bardzo wydajne

Podgrzewacze wody – nowoczesne, ekologiczne i bardzo wydajne

Komfort, wydajność i oszczędność – to tylko niektóre z zalet podgrzewaczy wody Dafi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wypierają z rynku standardowe ogrzewacze pojemnościowe i przepływowe. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane tworzywa sztuczne, które nie korodują i co najważniejsze są całkowicie bezpieczne dla środowiska.

 

Jak to działa?

Podgrzewacze wody są zwykle montowane w punktach poboru wody, takich jak umywalki, zlewozmywaki i prysznice. Można zamontować je w jednym lub w kilku punktach poboru wody, w zależności od zapotrzebowania. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w budynkach, które nie są wyposażone w instalację gazową, lub w takich wyposażonych w nowoczesne panele fotowoltaiczne.

 

Po otwarciu zaworu ciepłej wody następuje załączenie grzałki, a temperaturę wody reguluje się poprzez powolne zamykanie lub otwieranie zaworu. Mniejszy przepływ wody oznacza jej wyższą temperaturę. Dzięki temu rozwiązaniu woda nie traci ciepła, tak jak to bywa przy zastosowaniu standardowych rozwiązań, kiedy woda musi przepłynąć od ogrzewacza przez wszystkie rury instalacji wodnej. Dodatkowo czas oczekiwania na ciepłą wodę jest ograniczony do minimum.

 

Oszczędność miejsca, pieniędzy i wody!

Nowoczesne podgrzewacze dzięki zastosowanej technologii są w stanie dostarczyć ciepłą wodę w dowolnym miejscu instalacji wodnej. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, są bardzo łatwe w montażu i można umieścić je nawet w trudno dostępnych miejscach – w pobliżu zlewu, wanny czy prysznica. Bardzo skutecznie zastępują ogrzewacze pojemnościowe o znacznie większych rozmiarach i o wiele większym poborze mocy.  

 

Ciepła woda jest dostępna natychmiast po odkręceniu kranu, a zatem podgrzewana jest tylko ilość wody potrzebna w danym momencie. Oznacza to, że nie zmarnuje się żadna kropla!

 

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Podgrzewacze podczas swojej pracy zużywają wyłącznie energię elektryczną. Osiągają wysoką wydajność bez użycia urządzeń gazowych, które jak powszechnie wiadomo są niebezpieczne dla zdrowia, wytwarzają szkodliwe opary i mogą mieć degradujący wpływ na środowisko. Jeżeli budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii, wtedy rozwiązanie jest 100% ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

 

Jaki podgrzewacz wybrać?

Dostępne są podgrzewacze o różnej mocy, te podumywalkowe o mocy 9 kW i 11 kW są w stanie dostarczyć ciepłą wodę do dwóch poborów wody jednocześnie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w łazience, gdzie ciepła woda dotrze zarówno do umywalki, jak i do wanny czy prysznica. Podgrzewacze podumywalkowe mogą być montowane pod dowolnym kątem, ponieważ ułożenie zupełnie nie wpływa na ich pracę.

 

Podgrzewacze nadumywalkowe mają mniejszą moc 4,5 kW i dostarczają ciepłą wodę do jednego punktu. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju podgrzewczy jest ograniczenie czasu oczekiwania na ciepłą wodę do minimum. Tak naprawdę jest dostępna zaraz po odkręceniu zaworu.  

 

Wszystkie rodzaje podgrzewaczy są wykonane z tworzywa sztucznego nadającego się do recyklingu, a w zestawie posiadają elementu niezbędne do montażu, takie jak przyłącza, zawory odcinające czy nyple hydrauliczne.