Specjalistyczne doradztwo przy ubieganiu się o kredyt na dom

Specjalistyczne doradztwo przy ubieganiu się o kredyt na dom

Kredyt hipoteczny jest bardzo poważnym zobowiązaniem, które będziemy spłacali przez kilkadziesiąt lat, zatem jeżeli decydujemy się na kredyt na zakup mieszkania lub domu, powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować koszty, sprawdzić oprocentowanie, koszty ubezpieczenia, opłaty dodatkowe, które naliczane są przez bank.

Obecnie możemy kredyt hipoteczny uzyskać w wielu bankach, a także w prywatnych firmach zajmujących się pożyczkami, dlatego dokładna analiza nie będzie łatwa.

Specjalistyczne doradztwo przy ubieganiu się o kredyt na dom

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Możemy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, jest to osoba, która od wielu lat zajmuje się sektorem bankowym, finansami. Dzięki temu możemy liczyć na profesjonalne przeanalizowanie kosztów. Samodzielne poszukiwanie kredytów za pomocą dostępnych w internecie porównywarek nie zawsze jest dobrym pomysłem ze względu na częste faworyzowanie banków, które oferują prowizje właścicielom serwisów finansowych. Doradca kredytowy wybierze najtańszy kredyt dla naszej kwoty oraz naszej sytuacji finansowej, będzie mógł także doradzić, w jaki sposób zwiększyć nasze szanse na uzyskanie kredytu poprzez polepszenie naszej zdolności kredytowej. Doradca przeanalizuje także nasze obecne finanse, pomoże nam określić, o jaką kwotę możemy się ubiegać, jaki okres spłaty będzie konieczny w naszym przypadku.

Niezależny ekspert finansowy jest wynagradzany przez bank, otrzymuje on prowizję za znalezienie klienta, dlatego nie poniesiemy w związku z tym żadnych kosztów. Warto skorzystać z jego pomocy ze względu na możliwość przyspieszenia procedury, będzie on wiedział, jakie dokumenty powinniśmy przygotować, doradzi nam gdzie możemy je uzyskać oraz pomoże przygotować wnioski i złożyć je w banku. Dodatkowo doradca kredytowy może negocjować z bankiem umowę, możemy dzięki temu uzyskać nieco tańszy kredyt, co przy kwocie kilkuset tysięcy złotych będzie z pewnością dużą oszczędnością. Doradcy kredytowi często doradzają złożenie wniosku w kilku bankach, aby można było porównać oferty oraz wybrać najkorzystniejszą z nich.

Dzięki temu upewnimy się, że wybrana oferta będzie najkorzystniejsza, uzyskamy najtańszy kredyt hipoteczny Kraków to miasto, w którym znajdziemy specjalistów od finansów, którzy doradza nam wybór kredytu hipotecznego. Doradca może udzielić nam także wielu rad związanych z podniesieniem naszej zdolności kredytowej poprzez spłatę mniejszych zobowiązań, czy też konsolidację innych zobowiązań. Przeanalizuje także dokładnie naszą sytuację finansową, aby uzyskać jak największe szanse na atrakcyjny kredyt hipoteczny.