Jednym z najbardziej zauważalnych problemów spowodowanych wadliwymi pompami wtryskowymi jest to, że silnik nie pracuje płynnie.
Gdy paliwo nie dostaje się prawidłowo do silnika, wpływa to negatywnie na osiągi samochodu. Podobnie jak w przypadku przerw w zapłonie, słabe działanie silnika może być spowodowane nieprawidłowym działaniem wtryskiwaczy paliwa.
Jakie są główne przyczyny uszkodzenia pompy wtrysku
Pompa paliwowa jest jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do uruchomienia samochodu. Wykorzystuje ciśnienie, aby pompować paliwo ze zbiornika paliwa do wtryskiwaczy, więc nazywa się ją również pompą wtryskową. Istnieją dwa rodzaje pomp, mechaniczne i elektroniczne. Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego pompa wtryskowa może sprawiać problemy, a niektóre przyczyny są dość powszechne. Główną przyczyną problemów z pompą wtryskową jest stosowanie brudnego paliwa. Z biegiem czasu w całym systemie gromadzą się pozostałości. Używanie paliwa niskiej jakości pogarsza ten problem.
Możesz także jechać ze zbyt małą ilością paliwa. Gdy poziom paliwa w zbiorniku jest zbyt niski, system może wypełnić się powietrzem, może to spowodować poważne problemy i konieczność wymiany pompy paliwa. Innym powodem, dla którego konieczna może być naprawa lub wymiana pompy wtryskowej, jest przerwanie rozrządu wtryskiwaczy. Jeśli obawiasz się, że twoja pompa iniekcyjna nie działa prawidłowo, należy to sprawdzić w warsztacie serwisowym. Wtryskiwacze paliwa wymagają dużej precyzji w ich produkcji. Konieczność przestrzegania tak precyzyjnych standardów i przeprowadzania rygorystycznych kontroli jakości oznacza również dość wysoki koszt zakupu czy naprawy wtryskiwaczy paliwa.
Możemy jednak zdecydować się na zakup zregenerowanej oryginalnej pompy wtryskowej, a tego typu części zamienne znajdziemy na stronie. Regeneracja pompy wtrysku to coś więcej niż tylko wymiana uszczelek. Zużyte części należy wymienić na nowe, dokonać ustawień i ustawić kalibrację pompy. Demontaż i ponowny montaż pompy wtryskowej wymaga specjalnych narzędzi i wiedzy, aby zapobiec uszkodzeniu, a także zapewnić optymalną pracę urządzenia.